- Home
- Tuininrichting
- Tuinhout
- Tuinpalen en regels
- Douglas paal bruin geïmpregneerd 7x7 cm


Douglas paal bruin geïmpregneerd 7x7 cm
- de grootste in tuinhout
- altijd gecertificeerd tuinhout
- snel in huis en levering op afspraak
- bestel nu, betaal later

- Geïmpregneerd douglashout
- Robuuste uitstraling
- 4-ex log gezaagd
- Niet voor grote houtconstructies
Douglas paal met robuuste uitstraling
Deze douglas paal is gemaakt van bruin geïmpregneerd douglashout. Hierdoor hebben de palen een warme bruine kleur, maar is de mooie ‘vlam’ nog steeds zichtbaar. De impregnatie zorgt daarnaast voor een minder snelle vergrijzing. Het hout is fijnbezaagd en heeft een ruwe structuur. Dit geeft een robuuste uitstraling aan de paal. Het bijzondere aan ons douglashout is dat het 4-ex log gezaagd wordt, waardoor het hout minder snel scheurt.
Toepassing van 7x7 cm douglas palen
Douglas palen met kopmaat 7x7 cm worden vooral toegepast als schuttingpaal, maar ook voor tuinhekken of lichte houtconstructies. Voor zwaardere houtconstructies, zoals veranda’s en overkappingen, raden wij aan om palen met een kopmaat van 12x12 cm of groter te gebruiken. Als de paal de grond in gaat is het belangrijk om een paalbeschermer, zoals postsaver, te gebruiken.
Tip: wil je een schutting met een robuuste uitstraling? Kies dan voor een paal met kopmaat 10x10 cm.
Eigenschappen van douglashout
Onze ruwe douglas palen zijn vers gezaagd, waardoor er in de eerste maanden kans is op vochtuittreding, harsuittreding en werking van het hout. Houd verder ook rekening met mogelijke vlekjes, scheurtjes, kleur- en structuurverschil, kwasten en noesten die aanwezig kunnen zijn op het hout. Dit is onoverkomelijk en heeft verder geen invloed op de kwaliteit van het hout. Wil je de originele kleur behouden? Dan is ons advies dit tuinscherm te behandelen met Remmers HK lazuur douglas.
Specificaties
- Materiaal
- Bruin geïmpregneerd douglashout
- Levensduur
- 10 - 15 jaar
- Houtstructuur
- Fijnbezaagd, ruw